Bartec Safety Engineering SRL angajează INGINER SENIOR PROIECTARE ELECTRICĂ – ZONE Ex. Postul se adresează unui inginer cu vastă experiență în domeniul electric și tehnologie în general. Experiența și pregatirea relevantă în domeniul aplicațiilor pentru zone cu risc de explozie (Directivele ATEX) constituie un avantaj important.

ATRIBUȚII:

  • Participă la ședinte de inginerie și alte întâlniri cu beneficiarul, la relevee și la definitivarea temei de proiectare;
  • Proiectează echipamentele electrice necesare, cu integrarea lor constructivă și funcțională completă în instalațiile în care se vor utiliza, conform temei de proiect;
  • Elaborează scheme multifilare;
  • Participă în rol de consultant la procesul tehnologic pentru execuție, acordă asistență la fabricație;
  • Identifică și optimizează soluțiile tehnice ;
  • Intocmește manualul de instrucțiuni și mentenanță;
  • Acordă asistență tehnică/consultanță departamentului vânzări și achiziții;
  • Evaluează ofertele tehnice ale furnizorilor de componente și subansambluri;
  • Aplică procedurile în vigoare privind calitatea execuției, inclusive teste;
  • Comunică în permanență și eficient cu departamentele implicate în proiect: mentenanță, execuție proiecte, aprovizionare, asigurarea calității;

CERINȚE:

  • Experiența în domeniul inginerie electrică de peste 5 ani;
  • Studii superioare: inginerie electrotehnică, energetică;
  • Limba engleză – nivel avansat, obligatoriu vocabular tehnic;
  • Autorizări: ANRE – minim IIA ;
  • Cunostințe de bază – obligatorii:
  1. Experiență relevantă în proiectarea și/sau echiparea tablourilor standard, de automatizare, debroșabile, etc.;
  2. Cunoașterea echipamentelor de automatizare, automatizări cu Siemens, Eaton, Schneider și/sau ABB;
  3. Experiență în medii Ex; certificarea INSEMEX prezintă un avantaj;
  4. Utilizator experimentat Autocad, Eplan, MsOffice;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Persoană energică, organizată, cu bună logică de inginer;
  • Preocupare pentru calitate, respectarea termenelor și eficiența proceselor;
  • Gândire și orientare strategică;
  • Orientare către rezultat;

OFERTA:

  • Pachet salarial motivant și bonusuri corelate cu performanțele;
  • Programe de specializări în țară și ăn străinătate;
  • Cultură organizațională centrata pe dezvoltarea profesională a angajaților;
  • Lucrul într-o echipă de proiectare de elită;
  • Pachet de relocare pentru persoanele din alte localități;

Contact: Teodora Petre, teodora.petre@cems.ro